Příprava na Váš porod - 7 týdnů (od 20. 5. 2024) Již nelze se přihlásit

Přejít na kalendář lekcí

Cena 3000,-

Tento kurz je pro ženy, kterým se zdá tříměsíční kurz moc dlouhý a měsíční moc krátký :-) Poskytnu dostatečné množství kvalitních informací, které zvládnete vstřebat. Seznámíte se s dalšími maminkami, se kterými se můžete setkávat i nadále, což je bezvadný bonus, který oceňuje spousta žen z dlouhodobých kurzů. Zároveň se Vaši muži seznámi s tím, jak Vám být u porodu kvalitním pomocníkem :-)

Setkávat se budeme 7 týdnů, vždy ve stejný den i čas, kdy jedna lekce trvá vždy 1,5 hodiny. Jednotlivá témata jsem sestavila tak, abyste byly Vy i Váš partner k porodu a mateřství maximálně připravené. Ve většině lekcí se budeme věnovat praktickým cvičením. Získané poznatky využijete nejen při porodu, ale budou se Vám hodit v podstatě po celý život. Tento kurz doporučuji zkombinovat s těhotenským cvičením, pokud chcete získat lepší kondici. 

V ceně kurzu NEJSOU zahrnuty přednášky Kojení a Péče o novorozence.

Pro partnera je určená pouze 4. a 5. lekce. Zde získá partner nejdůležitejší, které se týkají porodu, pobytu v porodnici. Získá dovednosti, které oceníte při porodu. 

Obsah jednotlivých lekcí:

1. lekce: Jak se připravit k porodu po stránce výživové, tělesné, duševní. Vysvětlíme si funkci pánevního dna, pohybového aparátu při porodu. Důležitost mysli, dechu, hormonálního systému. Práce se strachem. Praktické cvičení pánevního dna. Využití podvazovacích šátků u těhotných.

2. lekce: Jak se připravit po stránce věcné. Seznam věcí do porodnice, dokumenty, příjem do porodnice. Příprava na poporodní období, na co se připravit. Kdy odjet do porodnice. Praktické cvičení - uvolnění žeber, vazů, fascií.

3. lekce: Porod I. část: Poslíčky, jak začíná porod, kontrakce, bolest - ovlivnění nefarmakologické (aromaterapie, rebozo, dechová technika, relaxace, meditace, akupresura ...) Praktické cvičení: úlevové pozice, jak si můžu pomoci sama.

4. lekce: Vhodné navštívit s partnerem, pokud chce být přítomen u porodu: Co se bude dít v porodnici, fyziologie porodního procesu - I., II. doba porodní. Farmaka u porodu. Úloha partnera u porodu. (účast partnera není zahrnuta v ceně za kurz, zaplatí až dle zájmu o lekci, buď na místě 500,- nebo pak převodem)

5. lekce: Vhodné navštívit s partnerem, pokud chce být přítomen u porodu: Ucelený praktický nácvik k porodu: masáže, dechové techniky, práce s rebozem, práce s tělem, dechem, myslí. (účast partnera není zahrnuta v ceně za kurz, zaplatí až dle zájmu o lekci, buď na místě 500,- nebo pak převodem)

6. lekce: Co se děje bezprostředně po porodu (co se děje s miminkem, bonding, ošetření porodního poranění, průběh pobytu po porodu) Tipy pro ošetřování porodního poranění, péče o jizvy- praktické tipy. 

7. lekce: Šestinedělí - fyzické změny, psychika po porodu, diastáza (co s ní), představy vs. realita :-) inkontinence, sex po porodu

Začátek příštího kurzu:

25. března 2024 v 15:30 ... volno

20. května 2024 v 15:30 ... volno


Cena: 3000.00 Kč
Příprava na Váš porod - 7 týdnů (od 20. 5. 2024) Již nelze se přihlásit

Modul: Kurzy