Pro těhotné

0002 Porod 1-5

Popis

Termíny se budou vypisovat dle zájmu. Více info na tomicka@agenturavetrnik.cz

 

Kurz je zaměřen na poskytnutí informací týkající se normálního průběhu porodu a nejčastějších komplikací, na nácvik dechových a masážních technik, úlevových poloh a akupresury.

Forma kurzu

Skupina je uzavřená, smíšená (ženy s partnery) nebo jen ženy.

Rozsah kurzu

Kurz trvá 5 týdnů. Setkání se uskuteční vždy 1x týdně po dobu 2 hodin. Celkem 10 hodin.

Komu je kurz určen

Kurz je určen těhotným ženám a jejich partnerům. Doporučujeme kurz začít mezi 28. až 30. týdnem těhotenství.

Ceny

Pro ženu (celý kurz 10 hod)1900,- Kč (190,-Kč/hod)
Pro pár (celý kurz 10 hod)3200,- Kč (160,-Kč/hod)
Pro partnera (dílčí část kurzu dle výběru 2hod)450,-Kč (225,-Kč/hod)

Vybavení

Pohodlné oblečení na cvičení, teplé ponožky, přezůvky, něco na pití, malé občerstvení, těhotenskou průkazku.

Místo konání

Agentura Větrník, Nerudova 7, Brno 602 00, 6. patro

Podrobný popis

Obsah jednotlivých setkání:

1. Zahájení kurzu. Prostředí porodního sálu, jeho vliv na psychiku ženy, role porodních asistentek v péči o rodičku, role lékaře v péči o rodičku na porodním sále, kdo je to dula, rozdíl v poskytované péči ze strany porodní asistentky a duly, význam správného držení těla - faktor ovlivňující těhotenství, průběh a bolestivost při porodu, polohy těla a jejich vliv na těhotenství a porod, nácvik relaxace.

2. Role blízké osoby u porodu, její přínos pro rodičku,spolupráce mezi doprovodem a porodní asistentkou a lékařem na porodním sále, jak sebe vnímáme, bolest a porod, hormony ovlivňující průběh porodu, metody tišení bolesti v průběhu porodu, aromaterapie, homeopatie, cvičení k toleranci bolesti.

3. Poslíčci, nepravidelné a pravidelné děložní stahy, význam děložní činnosti, co s sebou si vzít od porodnice, kdy jít do porodnice, normální průběh I. doby porodní, komplikace I. doby porodní, péče o rodičku, kdy plod je v poloze koncem pánevním, nácvik masáží.

4. Nácvik úlevových poloh a nácvik dechových technik využívaných v I. době porodní. II. doba porodní - normální průběh a nejčastější komplikace a jejich řešení. Relaxace.

5. Nácvik porodních poloh a dechové techniky tzv. dýchání s předechem. II. a IV. doba prodní - normální průběh a nejčastější problémy a jejich řešení. Ošetření novorozence na porodním sále. Rooming. Ranné šestinedělí. Ukončení kurzu. Přednášky jsou doplňovány videozáznamy.


Facebook