Pro těhotné

0009 Těhotenské plavání a cvičení

Popis

Plavání je nejvhodnější sport doporučený v období těhotenství. Cviky ve vodě a samotné plavání nepřetěžuje již tak zatížené klouby a šlachy. Uvolní se svalstvo, prohloubí se dýchání, organismus přijímá více kyslíku, což prospívá matce i dítěti. V průběhu hodiny je těsnější kontakt s miminkem.

Forma kurzu

Skupina je uzavřená. Volné rozplavání, nácvik správného dýchání, nácvik plaveckých stylů (kraul, prsa, znak), cvičení ve vodě, potápění, závěrečná relaxace.

Rozsah kurzu

Počet lekcí v kurzu se mění v závislosti na termínu.
Jednotlivé lekce probíhají každou středu.
Délka lekce je 60 min.

Komu je kurz určen

Kurz je určen pro všechny těhotné ženy, u kterých je těhotenství označeno jako fyziologické a nemají problém se záněty pochvy! Vhodný začátek je v 16.-20. týdnu těhotenství, jinak kdykoliv. Hodiny plavání těhotných žen doplňují přípravu ženy a jejího partnera na porod. Umožní jim intenzivnější prožívání tohoto období. Ženám pomáhá získat důvěru ve vlastní tělo a zdokonaluje dýchání.

Aktuální termíny

Momentálně kurzy neprobíhají - informujte se dotazem na náš e-mail

Vybavení

Plavky, přezůvky, ručník, mýdlo, případně sprchový gel. Pomůcky používané v plavání jsou k dispozici. Jde o plavecké desky, vodní nudle. Některé těhotné ženy používají plavecké brýle.

Místo konání

ZONE4YOU Moravská Slavia
Polní 16, 639 00 Staré Brno
MHD spojení: tramvaj č. 8 - zastávka Vojtova
tramvaj č. 2, 5, 6, 7 - zastávka Nemocnice Milosrdných bratří


Facebook