Pro miminka

0014 Větrníček - cvičení kojenců a batolat

Popis

Větrníček je rytmicko pohybové cvičení na fit-balech, se zařazením prvků tance, spoustou básniček a říkadel. Větrníček je cvičení maminek s dětmi, tzn., že lektorka je zde opravdu zprostředkovatelem mezi maminkou (tatínkem) a batoletem. Rodiče zde najdou nejen informace týkající se výživy a růstu jejich dítěte, ale i příjemnou společnost a přátelství.

Forma kurzu

Jedná se o otevřenou skupinu. Cvičení probíhá po celý školní rok. Do cvičení je možné se přihlásit v průběhu celého roku.

Rozsah kurzu

Permanentka na 5 vstupů nebo jednorázové vstupy.

Každá lekce trvá jednu hodinu.

Komu je kurz určen

Děti jsou rozděleny do skupin podle věku, ale také podle jejich dosavadních možností a zájmu pracovat v kolektivu. Cvičení kojenců (3 měsíce až 1 rok) probíhá odlišným způsobem než cvičení batolat (1-3roky).

Ve skupině může být max. 8 dětí. Při větším zájmu je možno otevřít novou skupinu.

Aktuální termíny

Provoz Větrníčku pro rok 2016/2017 byl k 31.12.2016 ukončen.
POZNÁMKA:

V průběhu roku se v závislosti na nově přihlášených a odhlášených dětech může měnit čas a složení skupin. Informujte se proto na našem e-mailu o aktuální možnosti zařazení do skupin.

Poslední cvičení tohoto roku proběhne ve čtvrtek 15.12.2016

Vybavení

Na cvičení si vezměte s sebou pohodlné oblečení, ponožky či piškoty, pití, jídlo.

Chystáte-li se na první cvičení s kočárkem, upozorňujeme, že některé z kočárků se nevejdou do výtahu. Vezměte si s sebou zámek s řetízkem (zámek na kolo), abyste si mohly případně kočárek uzamknout k zábradlí v přízemí.

Místo konání

Agentura Větrník, Nerudova 7, Brno 602 00, 6. patro

Podrobný popis

Lekce trvá 60 minut. U kojenců se pracuje zprvu jen 30 minut a dalších 30 minut se lektorka věnuje cvičení s matkou, zaměřené na problémové partie bříška, zadečku a stehen. S batolaty se pracuje 45 minut a posledních 15 minut mají děti jen pro sebe. Je to pro ně taková odměna za jejich spolupráci. Ovšem občas se vyskytnou situace, kdy děti nejsou schopny udržet pozornost celou tři čtvrtě hodinu, pak se volí náhradní program. Našim cílem není děti unudit nebo dokonce vyčerpat. Naopak. Cvičením a říkadly se snažíme děti motivovat a zaujmout. Jak děti, tak maminky by měly z cvičení odcházet dobře naladěné a příjemně unavené.

 


Facebook