Mezinárodní den porodních asistentek 5.5.2015

Vážené ženy, maminky,
 
od března roku 1994 pracuji v Brně jako privátní porodní asistentka a od září roku 2000 je mezi brněnskými ženami znám pojem Agentura Větrník, centrum porodních asistentek, které nabízí péči o těhotnou ženu, rodičku a šestinedělku.
      

Máme tedy co slavit - 21 let mojí samostatné práce v oblasti komunitní péče o ženu a 15 let od založení Agentury Větrník.
 
5. 5. 2015 je Mezinárodní den porodních asistentek.  Některá města se aktivně zapojují do oslav tohoto, pro porodní asistentky, významného dne. Brno se přidalo a letošních oslavy jsou setkání s těhotnými ženami,  ženami  po porodu,  matkami,  ve formě pikniků.
Připojujeme se také -  jmenovitě porodní asistentky Blanka Čermáková, Mirka Tomická, Sandra Okáčová,  Kateřina Červencová a Lenka Langarová.
 
V tuto chvíli hledáme místo, kde bychom se s vámi mohly potkat a vy byste se mohly zapojit do našich oslav. Není to jen oslava,  je to ocenění naší náročné práce a pomoc k dosažení společenského postavení, které porodní asistence náleží.
 
Místo bude dodatečně zveřejněno na našich stránkách www.agenturavetrnik.cz a na našem facebookovém profilu.

Chtěla bych Vás touto cestou požádat, zda byste nenapsaly pár slov, ve kterých vyjádříte  svůj postoj a názor na naši práci - na práci porodních asistentek na porodním sále, v gynekologické  ambulanci a na porodní asistentky pracující v agentuře Větrník. Vašim dopisem můžete vyjádřit, jakým způsobem jsme ovlivnily vaše těhotenství, porod a mateřství, a co dalšího vám přinesla skutečnost, že jste v těhotenství docházely do naší agentury nebo jste u nás hledaly pomoc po porodu.
 
Děkuji vám za váš čas, který budete tomuto zamyšlení  a psaní věnovat. Beru to jako rovnováhu za čas, který jsem vám věnovala, když jste potřebovaly pomoc vy.

Prosím vás o odeslání těchto příspěvků do 15. 4. 2015. Příspěvky můžete zasílat e-mailem na adresu: agentura.vetrnik@centrum.cz. Budu ráda, když připojíte fotku, na které jste se svým dítětem či dětmi nebo jako skupina maminek s dětmi, které se od těhotenství stále setkávají.
Dopisy seřadíme a budou součástí výstavy, kterou připravujeme, aby veřejnost věděla o komplexní práci porodních asistentek ve zdravotnickém, sociálním a vzdělávacím systému.
 
Těším se, že datum 5. 5. 2015 bude datem, které si zapíšete do svých diářů, uděláte si čas a přijdete zavzpomínat na období těhotenství, porodu a šestinedělí.
Může se také stát, že psaní dopisu, retrospektiva, kterou si uděláte, vám zodpoví otázky, které v souvislosti s tímto obdobím máte stále jako nevyřešené.
 
Ještě jednou děkuji a těším se.
 
S pozdravem Blanka Čermáková, porodní asistentka

Ke stažení:
« zpět | přehled


Facebook